lokaty-bankowe-oprocentowanie-czerwiec-2019

Oprocentowanie lokat bankowych systematycznie spada w 2019 roku

Oprocentowanie lokat bankowych systematycznie spada. W związku z tym wiele osób nie mogę uspokoić inflacji poprzez oszczędzanie w banku decyduje się na inne inwestycje. Jedną z takich inwestycji jest przerzucenie środków pieniężnych na nieruchomości. nieruchomości na wynajem w ostatnich latach bardzo dużą popularność.

Oprocentowanie lokat 12 miesięcznych w czerwcu 2019 pokazuje, że tylko 2 banki które mają kłopoty finansowe oferowały oprocentowanie lokaty w wyższej niż stopa inflacji w Polsce. inflacja w Polsce wynosiła w czerwcu 2019 około 2,4%, natomiast ledwie dwie lokaty dawały wyższy zysk. W czym należy pamiętać, że od tego oprocentowania należy odjąć 19% podatku od zysków kapitałowych. Wobec tego zaledwie dwie oferty spełnił swoją rolę, czyli pokryły straty spowodowane inflacją.

Sytuacja oszczędzających jest coraz słabsza natomiast oszczędzić mogą kredytobiorcy dzięki temu, że siła nabywcza pieniądza spada w czasie. w związku z tym realnie kwota spłaty kredytów spada na przestrzeni lat.

Czy oprocentowanie lokat bankowych wzrośnie 2019 2020 roku?

W związku z pogarszającą się koniem Którą na świecie banki centralne skłaniają się ku temu, aby obniżać stopy procentowe. Inaczej jest w Polsce, gdzie wzrost gospodarczy jest wymurowany redystrybucję poprzez zasiłki socjalne, a członkowie Rady Polityki Pieniężnej, przynajmniej niektórzy skłaniają się ku temu, aby stopy procentowe obniżyć. Wszystko po to, aby pobudzić gospodarkę w czasach spowolnienia.

Lokować pieniądze, aby przeciwstawić się inflacji?

Rozwiązaniem mogą być wieloletnie obligacje skarbowe które są indeksowane stopa inflacji. natomiast rozwiązanie ma słabe strony jak na przykład okres inwestycyjny wynosi 4 lata, a premia ponad inflację tylko w pierwszym roku jest atrakcyjna w kolejnych bardzo nikła, co przy podatku w wysokości 19% sprawia, że cała inwestycja jest raczej zamrażaniem pieniędzy ze możliwą małą stratą niż zyskiem.

Rynek dłużny oferuje jeszcze inne możliwości pomnażania pieniędzy. na łamach naszego serwisu można przeczytać między innymi o inwestycjach w pożyczki, która polega na tym, że pieniądze loguje się, a raczej powierza się w firmie pożyczkowej, która z kolei płaci procent inwestorowi. Zysk około 10% jest naprawdę duży, jeśli porówna się go do oprocentowania lokat bankowych. minusem takiej inwestycji jest oczywiście brak bankowego funduszu gwarancyjnego

Na stronie głównej możesz znaleźć popularne takie inwestycje i lokaty bankowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.