Ranking lokat bankowych według terminu zawarcia umowy

Chcąc ulokować swoje środki w jednym z banków, zastanawiamy się nad tym, którą z ofert warto wybrać. Różnorodnych instrumentów finansowych jest naprawdę wiele, dlatego trzeba dobrze przemyśleć, z którego z nich skorzystać. Jedną z nich na pewno jest lokata bankowa. Wiedząc jednak o tym, że wybierzemy właśnie ją, trzeba zastanowić się nad tym, którą opłaca się wybrać. Z pomocą przychodzą nam różnego rodzaju zestawienia, analizy i rankingi. Tutaj również przedstawimy jeden z nich, który powinien przybliżyć wszystkim niezdecydowanym to, na którą ofertę warto zdecydować się, by płynnie poruszać się w gąszczu różnorakich lokat bankowych. Zapraszamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas rankingiem. Przedstawimy w nim zarówno lokaty krótkoterminowe, kwartalne, jak i średnioterminowe. Wśród nich każdy znajdzie coś dla siebie.

Ranking lokat bankowych krótkoterminowych

Ten rodzaj lokat zakładany jest na okres od 1 do 2 miesięcy i stosowany jest wtedy, gdy chcemy zaoszczędzić na cele związane z krótkoterminowymi planami, takimi jak wakacyjny wyjazd. W tej klasie świetnie prezentuje się „Lokata Happy” Idea Banku. Obejmuje ona środki w wysokości od 500 do 10 000 złotych. Jej oprocentowanie jest stałe i wynosi 4 procent w skali roku i dostępne jest tylko dla nowych klientów. Mają oni pewność, że ich oszczędności chronione są przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny do wartości 100 tysięcy euro.

Wiadomo, że w zależności od wysokości powierzonego kapitału wyniesiemy odpowiednio wysokie odsetki. W przypadku zdeponowania 10 000 złotych na okres 3 miesięcy otrzymamy 71 złotych odsetek. Na uwagę w tej klasie lokat zasługuje także „Lokata 4%” Alior Banku. Zakładana na okres dwóch miesięcy wymaga wkładu minimalnego w wysokości 1000 złotych. Górna granica kapitału, który można wpłacić w przypadku tej promocyjnej oferty wynosi 10 000. W tym przypadku musimy jednak założyć konto osobiste w jednej z placówek opisywanej firmy. Wtedy też musi być ono w pełni aktywne. Jeśli nie spełnimy określonych warunków, oprocentowanie „Lokaty 4%” wyniesie tylko… 1 procent w skali roku. Nieco mniejsze zyski uzyskamy po tym, jak zdecydujemy się na ofertę Eurobanku. Oferta o nazwie „LOG-ujesz LOK-ujesz” odznacza się oprocentowaniem o wysokości 3,5. Zakładana jest na okres jednego miesiąca i obejmuje środki w wysokości do od 200 do 10 000 złotych. Odznacza się jednak tym, że można w prosty sposób założyć ją za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Możemy dokonać tego w ciągu tygodnia od aktywacji pierwszego urządzenia mobilnego na stronie Eurobanku.

Ranking lokat kwartalnych

W ofercie związanej z tymi lokatami, które trwają od 3 do 5 miesięcy odznacza się ta, którą na rynek wprowadził Plus Bank. Umowa zawierana jest na czas 90 dni. Obejmuje kwoty z zakresu do 10 000 tysięcy złotych i oferuje nam oprocentowanie rzędu 4 procent. Na uwagę zasługuje jednak fakt, że jest to lokata progresywna. Oznacza to, że jej oprocentowanie rośnie w trzech kolejnych miesiącach. Mając to na uwadze musimy pamiętać, że w pierwszych 30 dniach nasze oszczędności będą spoczywać na lokacie 3-procentowej, w kolejnym miesiącu wzrośnie ono do 4 punktów procentowych, zaś w ostatnim będzie jeszcze o procent wyższe. W związku z tym średnie oprocentowanie wyniesie 4 procent w skali roku. Trzeba mieć na uwadze to, że decydując się na tę ofertę musimy być klientami opisywanego banku. Musi posiadać Konto Plus założone w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Musimy być zupełnie nowymi klientami, którzy do tej pory nie mieli w żadnej z placówek ani jednej lokaty terminowej. Warto pamiętać o tym, że dużym plusem jest fakt, że odsetki wypracowane przez nasze środki będą wypłacane nam cyklicznie każdego kolejnego miesiąca przez okres trwania umowy. Rozważając założenie lokaty kwartalnej warto wziąć pod uwagę również ofertę Idea Banku. „Lokata Happy” – jak widać – jest jego silnie promowanym produktem. W przypadku tej odsłony również  mamy do czynienia z podobnym oprocentowaniem. Tutaj wynosi ono 3,5 procenta. Umowa zawierana jest z nami na czas 3 miesięcy i pozwala na otwarcie lokaty przy minimalnym wkładzie w wysokości 500 złotych. Trzeba jednak pamiętać, że z opisywanej promocji skorzystać mogą tylko nowi klienci Idea Banku. Z uwagi na te obostrzenia trzeba pamiętać, że jeden użytkownik może być właścicielem tylko jednej tego typu lokaty. Dużym udogodnieniem jest jednak to, że wniosek o założenie lokaty można złożyć przez Internet.

Za pośrednictwem internetowej strony banku można przejść przez całą procedurę w prosty i przyjazny dla użytkownika sposób. Lokata „3,5% na wejście” dostępna w mBanku również godna jest rozważenia. Zawierana jest na czas 3 miesięcy i wymaga od nas wkładu o standardowej, dla tych produktów, wysokości. Trzeba mieć jednak na uwadze kilka szczegółów, które są dość istotne podczas zawierania umowy. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że opisywana oferta dostępna jest tylko dla nowych klientów banku. Muszą oni zdawać sobie sprawę z tego, że w chwili zerwania umowy przed terminem, oprocentowanie lokaty wyniesie 0,1 procenta. Warto wiedzieć również o tym, że wraz z nią otwierany jest automatycznie rachunek osobisty eKonto. Zasadniczym plusem jest jednak fakt, że całej procedury można dopełnić za pośrednictwem witryny internetowej banku.

Ranking lokat bankowych średnioterminowych

To kolejna grupa lokat bankowych. Te zakładane są jednak na czas od 6 do 11 miesięcy. Skierowane są do osób, które pragną odłożyć nieco gotówki w celu zaoszczędzenia na poczet emerytury lub przyszłości własnych dzieci. Takim osobom polecamy ofertę „Lokata Cloud” Idea Banku. Zakładana jest na okres 6 miesięcy, a jej oprocentowanie wynosi 2,45%. W tym przypadku trzeba zaznaczyć, że dolna granica inwestycji pozostaje bez zmian (nadal jest na poziomie 500 złotych), zaś górna wynosi 1 000 000 złotych. Wiadomo jednak, że oferta dostępna jest dla klientów banku, którzy są posiadaczami Konta Idealnego. Będzie ono służyło do tego, by zasilić nowopowstałą lokatę.

Dodatkowo spełnić trzeba szereg innych warunków. Jednym z nich jest to, że na koncie musi nieustannie znajdować się kwota w wysokości 10 procent tej, która wpłacona została na lokatę.  Nie spełniwszy tego warunków jesteśmy skazani na to, że oprocentowanie wyniesie tylko 0,5 procenta. „Lokata SUPERprocentująca” BOŚ Banku wymaga wkładu w wysokości 1000 złotych i zakładana jest na czas 6 miesięcy. Przeznaczona jest dla posiadaczy rachunku w tym banku. Trzeba spełnić także warunki dotyczące aktywnego korzystania z karty płatniczej. Wtedy oprocentowanie wyniesie 2,3 procenta. Inaczej będzie pomniejszone do poziomu 2 procent. W tej kategorii lokat warto zastanowić się jeszcze nad „Lokatą Desire” Lion’s Banku. Oferuje takie samo oprocentowanie jak ta opisywana wcześniej, jednak wymaga spełnienia pewnych obostrzeń. Jeśli nie dopilnujemy tych obowiązków, zamiast oprocentowania w wysokości 2,3 procenta otrzymamy oprocentowanie 5 razy niższe.

Jak można zauważyć, wybór lokat jest dość pokaźny. W naszym rankingu wybraliśmy jednak tylko te o najwyższym oprocentowaniu. To, którą z nich wybierzemy, zależy jednak od tego, na jakie cele chcemy oszczędzić założoną z góry kwotę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *